Merkezi Baca Sistemleri

Modern enerji tasarrufu sağlayan gaz veya fuel oil yakıtlı sistemlerden yoğun su buharı içeren atık gazın atımı sırasında atık gazın duman kanalı üzerindeki yıkıcı etkilerini önlemek için kullanılır.

 

Gaz, sıvı, ve katı yakıt türleriyle çalışan ısıtma ünitelerinin atık gazlarını atmosfere güvenli bir şekilde iletilebilmesi için geliştirilmiştir.

Eskişehir baca sektöründe A Plus markalı ürünlerimizle merkezi sistem kazan uygulamalarında baca sistemleri veya çelik baca  montajını gerçekleştiriyoruz.

Merkezi sistem bacalar genellikle uygulamalar Üflemeli brülörlü Kazan,atmosferik kazan ve Yoğuşmalı kazanlarda Uygulanmaktadır.Merkezi sistem bacalarda Kazan çıkışına Test maşonu kesinlikle konulmalı ve topraklama ve direnaj 1856-1 kapsamında uygulanmalıdır.

Yatay da duman kanalının tee modülüne bağlanması sırasında0,05m lik bir eğim verilmesi baca sisteminin baca çekişi için önemlidir.
Tek cidarlı baca sistemi bileşenleri ısıtma cihazlarının modernizasyonunu kolaylaştırır. Isıtma ünitelerinin spesifik bilgilerine göre et kalınlıklarını arttırılarak veya malzeme türü değiştirilerek farklı yakıt tiplerinde de kullanılabilmektedir.


Yüksek hassasiyette üretilen baca modülleri tig kaynak tekniği kullanılarak kaynatılmıştır. Modüller 50 mm muf geçme özelliği sayesinde çok iyi derecede sızdırmazlık ve stabilite sağladığı gibi montaj kolaylığıda sağlamaktadır.

Merkezi sistem baca sistemlerinde Yatay Baca 30 mm Taş yünü Ve Alüminyum ile cidarlanır.Bunun nedeni ise bu sistemlerde ateşleme gücünün yüksek olması ve atıkgaz sıcaklığını 165 185 derece arasında olasıdır.

Merkezi sistemlerde A Plus markalı BCFX TC NW ve BCFX CC NW Modelleriyle gaz yakıtlı cihazlarda sistem  kurulumu yapmaktayız.

Merkezi sistem katı ve sıvı yakıtlı Cihazlar da ise A Plus Markalı BCFX TC ND modeliyle SİSTEM kurulumu yapmaktayız.

 

Çift cidarlı bacalar doğalgaz, fuel oil yada ekolojik katı yakıtla çalışan sistemlerden çıkan atık gazın atmosfere güvenli şekilde bağımsız olarak atılması için kullanılan baca sistemidir.

 

Çift cidarlı bacalar bağlantı kelepçesiyle birbirine bağlandığı gibi duvar kelepçesiyle tesisat şaftına, bina cephesine ve taşıyıcı konstrüksiyona sabitlenmektedir. Montajı bitirirken çatı çıkışında teleskopik veya ahtopot kelepçe ile baca sabitlenmelidir.

 

Endüstriyel uygulamalarda ve postmodern mimari cephelerin tasarlanmasında taşıyıcı konstrüksiyon veya taşıyıcı profile bir, iki, üç veya dört baca sistemi serbest duracak şekilde tasarımları yapılmaktadır. Bu sistemler farklı bir standardı olmakla birlikte genel fabrika bacalarında kullanılmaktadır.

Bütün baca uygulamaları, tasarımdan uygulamaya kesa aladin baca hesaplama programı ile baca çekiş hesabıyla optimum çap tayin edilip, plan ve projelendirilerek yapılmaktadır.

Merkezi sistem ısıtma enerji tasarrufu sağladığı gibi doğaya da saygılı bir sistemdir.

Görseller

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Etiketler

katı yakıtlı kazan bacası
merkezi sistem bacaları
üflemeli brülörlü kazan
atmosferik brülörlü kazan
atmosferik brülörlü kazanlar
eskişehir baca
antalya doğalgaz baca
afyon doğalgaz bacası
bilecik çelik baca
bilecik doğalgaz baca
eskisehir-doğalgaz baca
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım